وزیر صنعت، معدن و تجارت: سیاست دولت یازدهم توقف خام فروشی در حوزه صنعت و معدن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت: سیاست دولت یازدهم توقف خام فروشی در حوزه صنعت و معدن است Blank
Blank Icon26
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست دولت یازدهم توقف خام فروشی در حوزه صنعت و معدن است، گفت: شکوفایی اقتصاد ملی در جلوگیری از خام فروشی و مواد اولیه صنعتی و معدنی است. .

 به گزارش شاتا، محمدرضا نعمت زاده در جمع مدیران و کارکنان شرکت فولاد ایرانیان در این شهرستان، اظهارکرد: شکوفایی اقتصاد ملی در جلوگیری از خام فروشی و مواد اولیه معدنی است و باید با تلاش مضاعف از خام فروشی جلوگیری و زمینه زنجیره تولید برای فولاد فراهم شود.

وی افزود: به دنبال ذخائر جدید هم هستیم و سازمان زمین شناسی این کار را دنبال می‌کند که استان‌های کرمان، خراسان رضوی و یزد رتبه خوبی در زمینه اکتشاف معادن دارند.

وی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم ذخایر معدنی کشور بی‌مصرف و راکد بماند، گفت: به طور مرتب پروانه‌هایی که از گذشته در حوزه معادن گرفته شده، بررسی و به افراد برای فعالیت معدن مهلت داده می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر سرمایه‌گذاران یا مالکان پروانه‌های اکتشافی و بهره‌برداری، امکان رونق و تولید را نداشته باشند، پروانه کار آنها و یا معدن‌شان واگذار می‌شود.

نعمت‌زاده از برگزاری مزایده واگذاری چند معدن بزرگ استان کرمان در خردادماه خبر داد و تصریح کرد: 12روز دیگر با برگزاری مزایده، معادن نیمه راکد و یا تعطیل استان کرمان را از طریق مزایده احیا می‌کنیم.

وی بیان کرد: استان کرمان مملو از معادن است و نیمی از ذخایر معدنی کشور را در خود جای داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات ناشی از دولتی شدن معادن در گذشته، افزود: معادن بسیار توانمندی در گذشته داشتیم که تاکید دولت این بوده که با توجه به اینکه معادن انفال محسوب شده‌اند، بهتر است در اختیار بخش دولتی باشند.

نعمت‌زاده در پاسخ به سوالی درباره کمک وزارت به آن دسته از صنایعی که با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، افزود: متاسفانه بیش از 40درصد صنایع کشور به دلایل مختلف اعم از بی‌تدبیری، رکود و تحریم با مشکلات زیادی روبه رو هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت کشور از ابتدای سال با رشد خوبی روبرو بوده است، افزود: هم‌اینک صنایع از وضعیت رشد منفی و سیر نزولی فاصله گرفته و به زودی شاهد ارتقا فعالیت‌ها در این حوزه هستیم.