مس سونگون از ليست صنايع آلاينده به لحاظ زيست محيطي خارج شد


رضا شريفي مدير مجتمع مس سونگون اعلام کرد که این مجتمع از ليست صنايع آلاينده به لحاظ زيست محيطي خارج شده و خوشبختانه با توجه به حساس بودن اين مجتمع از لحاظ جغرافيايي و زيست محيطي، هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد. وی با بيان اينکه در بحث توليد اولويت اول رعايت موضوعات زيست محيطي است، خاطرنشان کرد: با شفاف سازي عمليات توليد در مجتمع مس سونگون، اين نکته به اثبات رسيد که فعاليت‌هاي توليد مس در کارخانجات مجتمع به هيچ عنوان آلاينده نبوده و اين صنعت يک صنعت پاک به حساب مي‌آيد.
مديرمجتمع مس سونگون افزود: با توجه به اينکه فعاليت‌هاي مجتمع در يک سيکل بسته در حال انجام است با نصب سيستم پالايش در تمامي خروجي هاي موجود، وجود کوچکترين آلايندگي ناشي از فعاليت‌هاي خطوط توليد به صورت سيستم خودکار به مراکز زيست محيطي اعلام مي‌شود.
شريفي همچنين درخصوص برنامه‌هاي در حال اجرا براي توسعه اين مجتمع گفت: خوشبختانه برنامه هاي توليد در حوزه هاي معدن و تغليظ به خوبي در حال اجراست به طوري که مي توان اذعان کرد عمليات توليد و توسعه حتي بالاتر از برنامه تعيين شده در حال پيشروي است.
مدير مجتمع مس سونگون اظهارداشت: باور ما در مجتمع مس سونگون اين است که اين مجتمع به عنوان يک بنگاه اقتصادي وظيفه توليد ثروت هم براي بقاء خود درعرصه توليد و صنعت و هم براي افزايش ارزش ناخالص داخلي کشور نقش مهمي برعهده دارد.
وي با بيان اينکه توليد ثروت و درآمدزايي با ارزش افزوده و بهره وري مناسب عجين شده است،تاکيدکرد:در اين مجتمع بايد محصولي توليد شود که قابل رقابت با ساير محصولات رقبا بوده و داراي قيمت تمام شده پاييني باشد تا با استفاده از اين مزيت‌ها، مسير بازاريابي مناسبي براي فروش محصولات ايجاد شده و ثروت قابل توجهي را عايد کشور و شرکت نمايد.