بزرگان صنعت فولاد در بندرعباس رايزني مي کنند

سمپوزيوم و نمايشگاه فولاد 92 روزهاي ششم و هفتم اسفندماه جاري با حضور مقام هاي عالي کشور و مديران شرکت هاي فولادسازي داخلي و خارجي در بندرعباس برگزار مي شود.
به گزارش معدن نيوز مرتضي آقاجاني با اعلام اين خبر، شعار امسال سمپوزيوم، " مزيت هاي محيطي ، مواد، نيروي انساني و دانش فني در صنعت فولاد" ذکر کرد و گفت: در اين سمپوزيوم صاحب نظران راههاي توسعه صنعت فولاد کشور را به بحث و تبادل نظر مي گذارند.
وي استان هرمزگان را به عنوان يکي از قطب هاي فولاد کشور خواند و افزود: شرکت هاي معدني مي توانند به دليل فراهم بودن شرايط و زيرساخت ها ، براي فرآوري محصولات معدني در استان و صادرات مستقيم آن اقدام کنند.
آقاجاني گفت: 224 شرکت داخلي و 28 شرکت خارجي از کشورهاي صاحب نام صنعت فولاد جديدترين دستاوردهاي خود در اين صنعت را در نمايشگاهي که در حاشيه اين سمپوزيوم برگزار مي شود، به معرض ديد علاقه مندان خواهند گذاشت.
وي اظهار داشت: فولاد هرمزگان با استفاده از دانش و تجربه متخصصان و مهندسان داخلي راه اندازي شد و پس از حدود دو سال همواره رشد توليد را پشت سر گذاشته و افزايش توليد و رسيدن به ظرفيت اسمي 5/1 ميليون تن تختال را در برنامه هاي آتي خود دارد.